nedeľa, 21 apríla, 2024
DomovSúťažSpravte si z fasády umelecké dielo: Pošlite nám fotku a zapojte sa...

Spravte si z fasády umelecké dielo: Pošlite nám fotku a zapojte sa do súťaže

Mgr. Michaela Macejková, ZLSBD

Na Slovensku je niekoľko tisíc bytových domov a každý z nich má určitú voľnú plochu na stene alebo nevyužitú stenu úplne. A to je na škodu… Dajme priestor fantázii.

Radi by ste skrášlili stenu vášho bytového domu? Môžete tak urobiť úplne jednoducho. Stačí sa zapojiť do našej výzvy a splniť jednoduché podmienky a možno vyberieme práve vás.

Záleží nám na tom, aby sa obyvatelia bytových domov cítili komfortne a boli spokojní aj so svojím okolím, ktoré bude pôsobiť pozitívne nielen na obyvateľov, ale aj na okoloidúcich. Za týmto účelom sme sa rozhodli s našim partnerom, spoločnosťou Famus s.r.o. a umelcom Ivanom Jakušovským vyhlásiť novú súťaž, ktorej cieľom je práve skrášlenie prostredia panelákových sídlisk a spríjemnenie pobytu nielen ich obyvateľom, ale aj okoloidúcim a potešiť tak nielen oči, ale aj ducha. Že by bol háčik v tom, že by to mohlo byť drahé? Nie, premena steny bytového domu na veľkolepé umelecké dielo totiž nebude mať žiadny dopad na financie vlastníkov.

Aké podmienky je potrebné splniť?

Z prihlásených bytových domových domov vyberieme jeden, ktorému bude na celú bočnú stenu namaľovaný obraz podľa konkrétneho želania vlastníkov alebo ho podľa popisu ich predstavy vyobrazí profesionálny muralový grafik a maliar Ivan Jakušovský.  Nedávno dokončil dielo s názvom „Prosperity“ v Trnave.

Výherca v prípade záujmu automaticky získava zároveň s krásnym obrazom aj 30% zľavu na čistenie fasády v prípade záujmu a túto službu, nie je to však, samozrejme, podmienkou zapojenia sa do výzvy. Inšpirujte sa obrázkami nižšie a nechajte si skrášliť svoj bytový dom, ktorý bude výrazne odlišný od ostatných. Jedinou podmienkou je, aby bola bočná stena voľná a ideálne bez okien, na ktorú je možné maľovať. Možno bude stena spríjemňovať okolie ako tento bytový dom v Bratislave.

Ako sa presne zapojiť do výzvy?

  1. Odfoťte váš bytový dom z rôznych uhlov,
  2. Odfoťte prázdnu stenu, na ktorú príde umelecký nákres,
  3. Približný rozmer steny (aspoň počet poschodí a šírku),
  4. Popísať predstavu, čo by ste na stene chceli mať vyobrazené (môže to byť konkrétna predloha, podľa ktorej bude namaľovaný obraz na stenu, alebo čo najpodrobnejšie slovne popísať, čo by ste chceli mať na stene vyobrazené, aby bol umelec schopný zhmotniť vašu predstavu.

Prihlásiť sa môžete najneskôr do 30. 6. 2022 zaslaním e-mailu s vyššie uvedeným obsahom na info@bytovydom.sk.

Pozrite si niektoré diela zo sveta.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Šéfredaktor odporúča

Buďte v obraze!

Dozveďte sa všetky dôležite informácie ako prvý!

Náš tím pravidelne posiela aktuálne informácie o správe bytových domov.

Pridajte sa do nášho newslettra.