piatok, 24 mája, 2024
DomovSúťažZapojte sa do súťaže „Ozeleň svoj bytový dom“

Zapojte sa do súťaže „Ozeleň svoj bytový dom“

Nina Sovič

Mnohí z vás iste registrujú, že v okolí bytových domov sú neupravené a zanedbané plochy, či priestranstvá, ktoré vyslovene škaredia inak možno pekné prostredie.

Toto nie je záležitosť iba starších bytových domov, ale aj novostavieb. Stavba sa síce dokončila, ale po odchode robotníkov ostalo mnoho nevyužitého priestoru, ktorý sa dá využiť a spríjemniť životné prostredie tak obyvateľom, ako aj širokému okoliu.

Každý z nás si zaslúži bývať v príjemnom prostredí, ktoré ho nabije pozitívnou energiou. Aj okolie bytových domov sa dá upraviť tak, aby tento priestor obyvatelia vnímali ako svoj domov či ako miesto oddychu a relaxu. Práve toto bolo našim cieľom pri koncipovaní projektu tohto typu. Relácia Nová záhrada vysielaná na TV JOJ sa doposiaľ prioritne zaoberala obnovou záhrad v rodinných domoch. Avšak aj bytové domy môžu za pomoci Martina a Františka získať novú perspektívu v podobe novej zelene, či úpravy prázdnej a nevyužitej plochy.

Súťaž Ozeleň svoj bytový dom organizujeme v spolupráci s odborníkmi na revitalizáciu záhrad Františkom Laššákom a Martinom Čurdom z televíznej relácie Nová záhrada vysielanej na TV JOJ už od roku 2019. Pôvodne malo ísť o jednorazovú súťaž, avšak pre jej veľký úspech sme sa rozhodli v tejto súťaži pokračovať, a tak máme v súčasnosti vyhlásené ukončené už V. kolo súťaže Ozeleň svoj bytový dom.

Do súťaže sa každoročne hlási mnoho spoločenstiev vlastníkov, ale aj správcov, ktorí by chceli zveľadiť okolie svojich bytových domov alebo domov v ich správe. Každé jedno súťažné kolo malo svojho výhercu, ktorému František Laššák a Martin Čurda navrhnú projekt na revitalizáciu okolia bytového domu, ktorý je nielen estetickou ale aj funkčnou záležitosťou.

Mnohé z projektov sa už podarilo aj zrealizovať, a tak sa obyvatelia výherných bytových domov v súčasnosti môžu tešiť z pobytu na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí plnom upravenej zelene. Výhercu každého kola súťaže už tradične vyhlasujeme na kongresoch LEPŠIA SPRÁVA organizovaných Združením pre lepšiu správu bytových domov, kde chalani z Novej záhrady predstavia projekt revitalizácie, aj jeho úskalia a pekné vizuálne riešenia.

Máte aj vy pri bytovom dome neupravenú plochu, ktorá môže vyzerať inak? Radi by ste ju zmenili tak, aby prinášala radosť všetkým obyvateľom bytového domu? Chcete aby okolie vášho bytového domu bolo zelenou oázou a miestom vhodným k oddychu?

Ako prihlásiť BD do súťaže?

  • napíšte nám rozmery priestoru, ktorý chcete projektom revitalizovať,
  • pošlite aspoň dve jeho fotografie z rôznych uhlov,
  • určite dôvody, prečo by mal vyhrať práve váš bytový dom.

Najneskôr do 31. marca 2022 nám uvedené informácie pošlite na adresu novazahrada@lepsiasprava.sk
Vybranému bytovému domu bude vypracovaný projekt a návrh realizácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Šéfredaktor odporúča

Buďte v obraze!

Dozveďte sa všetky dôležite informácie ako prvý!

Náš tím pravidelne posiela aktuálne informácie o správe bytových domov.

Pridajte sa do nášho newslettra.