test
nedeľa, 23 júna, 2024
DomovSpráva domuBezpečnosť na internete očami správcu bytového domu

Bezpečnosť na internete očami správcu bytového domu

Poradca podnikateľa

Pri správe bytových domov sa stretávame s veľkým množstvom požiadaviek či už zo strany ľudí, legislatívnych povinností či prosto len funkčnosti. Pre efektívnu správu sa hodia skúsenosti  diplomata,  právnika, bezpečnostného, požiarneho a revízneho technika, zodpovednej osoby,  manažéra kybernetickej bezpečnosti či environmentalistu.

Stále viac zariadení a informačných systémov  je ovládaných či prístupných na diaľku cez internet. Samozrejmou požiadavkou je, aby  fungovali, ale netreba zabúdať na to, aby fungovali bezpečne.

Základným kameňom úspechu je mať prehľad všetkého, čo sa na internet pripája, či už v kancelárii správcu alebo aj v spravovaných priestoroch bytových domov. Dôležité sú informácie, ktoré uchovávate v informačných systémoch, napr. osobné údaje. Vstupným bodom pre hackerský útok môže byť e-mail, mobilný telefón, diaľkové ovládanie garážových vrát, kamerový systém, WiFi či tlačiareň.

Pomocou škodlivých kódov je možné scudziť osobné údaje, zneprístupniť základné systémy nevyhnutné pre fungovanie správy alebo fyzicky znefunkčniť diaľkovo ovládané zariadenia.

Ak vás téma zaujala, viac informácií nájdete v odborných článkoch po kliknutí na tlačidlá nižšie:

Ochrana proti škodlivému kódu – ako ju aplikovať v praxi?

Osobné údaje v informačných systémoch

Spoločnosť Poradca podnikateľa prevádzkuje odborný portál Bezpečnosť v praxi, ktorý sústreďuje komplexne celú legislatívu v oblasti bezpečnosti firiem a organizácií.

Legislatíva a odborný obsah z oblastí: kybernetickej bezpečnosti, ochrany osobných údajov, ochrany osôb a majetku, BOZP, ochrany pred požiarmi, ako aj ochrany životného prostredia.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Šéfredaktor odporúča

Buďte v obraze!

Dozveďte sa všetky dôležite informácie ako prvý!

Náš tím pravidelne posiela aktuálne informácie o správe bytových domov.

Pridajte sa do nášho newslettra.