pondelok, 11 decembra, 2023
DomovSpráva domuPrečítajte si časopis Zlepšovák, venujúci sa problematike bytových domov

Prečítajte si časopis Zlepšovák, venujúci sa problematike bytových domov

Mgr. Nina Sovič

Združenie pre lepšiu správu bytových domov vydáva časopis venujúci sa agende bytových domov s názvom Zlepšovák správcu bytových domov až štyrikrát do roka.

Tento časopis je zvyčajne zamknutý a prístupný výhradne členom ZLSBD. Blíži sa čas Vianoc a obdarúvavania, a preto sme sa rozhodli časopis odomknúť pre všetkých, bez ohľadu na to, či sú členmi ZLSBD alebo nie.

Koncoročné vianočné vydanie časopisu Zlepšovák správcu bytových domov je špeciálne, pretože sa dočítate množstvo zaujímavých informácií, ktoré vám pomôžu bližšie pochopiť fungovanie bytových domov a agendu s tým spojenú ako celok.

Je dôležité zaujímať sa o bytový dom, v ktorom bývate, pretože je aj vašim majetkom a aby prosperoval, treba k starostlivosti oň pristupovať zodpovedne. Z pohľadu vlastníka či obyvateľa bytového domu je to predovšetkým záujem o chod bytového domu, zúčastňovanie sa na rozhodovaní o jeho chode, či už formou schôdzí, alebo písomného a elektronického hlasovania.

Máte právo kontrolovať svojho správcu či predsedu, či svoju činnosť vykonáva kvalitne, efektívne a v súlade s platnou legislatívou.

Na takmer 90-tich stranách a až v 32 článkoch sa okrem iného dozviete odpovede na najčastejšie otázky vo vzťahu k elektronickému hlasovaniu, dočítate sa aj o praktických problémoch spojených s likvidáciou SVBaNP či o tom ako môže prebiehať rozhodovanie vlastníkov počas tretej vlny pandémie. Odpovede nájdete aj na otázky či je spoločné zariadenie naozaj spoločným a prečo by mal byť bod „rôzne“ vypustený z programu schôdze. Nezabudli sme ani na ďalšie témy, ktoré súvisia s bytovou agendou a ktoré vás môžu zaujímať.

Všetkým čitateľom prajeme príjemné prežitie sviatkov a veselé čítanie

SÚVISIACE ČLÁNKY

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno

Šéfredaktor odporúča